Kanapki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ox.pl 

 

Od ponad 60 lat w Cieszynie produkowane są przez PPS Społem kanapki. Swój smak zawdzięczają recepturze, która trzymana jest w tajemnicy. Podczas Freestyle City Festival będziemy mogli je na nowo odkryć w ich freestylowej odsłonie. PSS Społem do sprzedaży wyda kanapkę ze śledziem, która sprzedawana będzie w piątek i sobotę w symbolicznej, limitowanej liczbie 1200 sztuk. Organizatorzy Festiwalu zapewniają jednak, że do smaku się nie mieszali, bo kanapka sama w sobie budzi respekt. 

 Czytaj więcej ...

 

 

 

Śledzik, majonez, cebulka... nie ma nic pyszniejszego niż cieszyńskie kanapki - mówi Karolina Lipko, mieszkająca w Krakowie - Kiedy tylko jestem z wizytą u rodziny w Cieszynie, pierwsze co robię to ... kupuję całe mnóstwo śledziowych kanapek. Palce lizać...

 Czytaj więcej ...

 

tvs.pl

Po pięć minut przyjemności przyjeżdżają z całej Polski. Przyciągają cieszyńskie kromki. Sprzedaje się ich nawet 12 tysięcy jednego dnia. Żeby choć na chwilę rozpieścić podniebienie trzeba pojechać do Cieszyna i wejść do jednego z tamtejszych sklepów Społem. A mogło by się wydawać, że to tylko taka zwykła kanapka ze śledziem. 

Czytaj więcej ...

 

gazetacodzienna.pl

Uwielbiane nie tylko przez cieszyniaków kanapki z PSS „Społem” przeżywają renesans. Niepowtarzalny smak zawdzięczają tradycyjnej recepturze, nie zmienianej od ponad 60 lat. Być może kiedyś cieszyńskie przysmaki staną się produktem regionalnym, na razie doczekały się... profilu na Facebooku, gdzie mają już ponad 350 fanów! 

 

Czytaj więcej ...

 

gazeta.pl

Wyroby garmażeryjne to jedna ze specjalności cieszyńskiej spółdzielni Społem. Może się ona pochwalić np. bardzo smaczną sałatką jarzynową, pastą śledziową czy kanapkami z szynką. Nic jednak nie przebije największego przeboju spółdzielców z Cieszyna - kanapki ze śledziem.

 

Czytaj więcej ...

 

 

Fakt

 

 

Głos Ziemi Cieszyńskiej 

 

 

 ox.pl